Po - Pá: 8.00 - 20.00
info@extrafin.cz
724 435 407

Pojištění firemních vozů

Pojištění firemních vozů je dle varianty povinné, či dobrovolné. Základními produkty jsou povinné ručení a havarijní pojištění.

Povinné ručení

Prvním druhem pojištění každého automobilu je povinné ručení, které je povinné. Toto pojištění kryje výlohy spojené se škodou způsobenou třetím osobám na majetku a zdraví. Tedy typicky pokrytí škody protistrany při havárii.

Jednoduše řečeno, povinné ručení je tu od toho, abyste při havárii nemuseli druhé strany hradit opravu, případně odškodnit zdravotní újmu ze svého. Výlohy hradí pojišťovna, u které jste pojištěni.

O pojištění se prokazujete zelenou kartou, která může být vyžadována při silniční kontrole a to i v zahraničí.

Cena pojištění se mírně liší dle vozidla (jeho ceny, typu, stáří), rozdíly mezi levnějším vozem a luxusní limuzínou však nejsou zásadní, jak by mohl leckdo očekávat. Pojištění totiž kryje škodu minimálně do výše 35 milionů korun na majetku a 35 milionů na zdraví, navíc je kryta škoda nikoli Vašeho vozu, ale zmíněné třetí strany.

Zpravidla navíc toto pojištění nekryje škodu při srážce se zvěří, živelné pohromy, rozbitá skla a podobně, lze se však připojistit.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění je již dobrovolným produktem, který je určen ke krytí škody na vašem vlastním automobilu v případě, kdy jste nehodu zavinili a nemáte nárok na krytí škody z povinného ručení druhého vozu nebo neznáte osobu odpovědnou za škodu (např. při vandalismu). Havarijní pojištění tedy slouží v následujících případech:

  • Živelné pohromy
  • Vandalismus
  • Odcizení vozu nebo jeho částí
  • Zavinění dopravní nehody, škoda na Vašem vozu
  • Požár

Připojistit lze poškozená skla, zavazadla přepravovaná ve vozu, úrazové pojištění přepravovaných osob a další.

Obraťte se na nás, se vším Vaší firmě rádi poradíme.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva