Po - Pá: 8.00 - 20.00
info@extrafin.cz
724 435 407

Cestovní pojištění

Vyrážíte na cestu do zahraničí – pracovní, či turistickou? Nezapomeňte na cestovní pojištění. Jedná se zpravidla o levnou službu v řádu desítek nebo stovek korun za osobu, která vám může ušetřit statisíce až miliony. Zatímco v České republice totiž máte své léčebné výlohy hrazené díky tuzemskému zdravotnímu pojištění, pro zahraniční výlohy se musíte pojistit zvlášť. Chrání Vás však i před dalším riziky, přečtěte si před jakými.

Rizika krytá cestovním pojištěním

Cestovní pojištění je totiž poměrně komplexní produkt, který může krýt všechna rizika běžného cestovatele.

Uhrazení léčebných výloh

V případě, že se vám při pracovní cestě nebo na dovolené stane úraz, případně onemocníte, bez pojištění byste se mohli dle složitosti zákroku dostat do velkých problémů. Např. v případě složitější operace byste mohli celý zákrok v ceně několika milionů korun hradit „ze svého“. V případě, že jste pojištění, nemusíte mít z nemoci či úrazu (pokud přihlédneme pouze k finančnímu hledisku) žádné obavy až do výše sjednaného limitu.

Ztráta a zcizení zavazadel

Zavazadla jsou velká starost na každé cestě. Často v nich máme své vůbec nejdůležitější věcí a jejich ztráta bývá fatálním problémem. Útěchou při ztrátě zavazadel může být pojistná náhrada.

Na tu máte obvykle nárok např. při vyloupení hotelu, při ztrátě během letecké přepravy, při přepadení a podobně.

Odpovědnost za škodu

Odpovědnost za škodu se vztahuje na způsobené zdravotní a materiální újmy osobám v zahraničí. Může se jednat o banální záležitosti jako poškozené vybavení v hotelu, ale i o způsobení poranění druhé osobě, jehož léčba může jít opět do statisíců.

Další možnosti pojištění

Pojistit se můžete i proti zranění s trvalými následky, za které budete odškodnění, dále proti smrti úrazem, kdy hrazena je i přeprava ostatků zpět do České republiky. Poměrně často je využíváno pojištění rizikových sportů (typicky lyžování, ale může se jednat i o lety balónem, extrémní sporty a podobně).

Pojistit se můžete proti stornování zájezdu nebo naopak proti zrušení ze strany cestovní kanceláře, zpoždění a zrušení letu. U pojišťoven naleznete i trochu bizarní pojištění vztahující se na únos letadla.

Speciální kategorií cestovního pojištění je pojištění při cestách po České republice.

Ceny a limity cestovního pojištění

Cestovní pojištění je cenově velmi příznivé, pojištění na jeden den zpravidla stojí maximálně desítky Kč, limity plnění jsou však milionové. Konečná výše pojistného se liší dle destinace, počtu dnů a typu cesty (exotická dovolená, dovolená v Chorvatsku, pěší turistika, pracovní dovolená…)

Vždy důkladně prostudujte, na jaká plnění se pojištění u jednotlivých pojišťoven vztahují, a nevolte za každou cenu nejlevnější variantu. Nemá cenu ušetřit 50 Kč na pojistném a riskovat následné horentní výlohy.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva