Po - Pá: 8.00 - 20.00
info@extrafin.cz
724 435 407

Stavební spoření

V případě, že si chcete nastřádat prostředky a víte, že v následujících šesti letech se bez nich obejdete, je pro vás vhodnou variantou stavební spoření. Stavební spoření je dobrou volbou zejména pro ty, kteří v budoucnu uvažují o úvěrových produktech stavebních spořitelen.

Proč stavení spoření

Stavební spoření je velmi bezpečným spořícím nástrojem, který je stále výhodnou formou uložení vašich úspor. Stavební spoření jde zpravidla ruku v ruce s vyšší úrokovou sazbou oproti spořicím účtům. Výhodou stavebního spoření je rovněž státní podpora v maximální výši 2000 Kč ročně při uložení 20 000 Kč ročně. Veškeré vaše úspory jsou v rámci stavebního spoření pojištěny a vám jsou k dispozici po 6 letech, a to k jakémukoliv účelu. Nevýhodou stavebního spoření je fakt, že během spoření nemůžete s naspořenými prostředky disponovat. V případě, že plánujete koupi nemovitosti, je mnohdy výhodnější hypotéka. Pokud si nejste jisti, která varianta je pro vás výhodnější, obraťte na HypoxFIN, který vám ušetří starosti a připraví vám ideální řešení ušité přímo vám na míru.

Jak spořit

Smlouvu o stavebním spoření mohou uzavírat fyzické i právnické osoby. U právnických osob však nevzniká nárok na státní podporu. Zajímavostí je, že stavební spoření není omezeno věkem. Účastník však musí být občanem České republiky či fyzickou osobou s povolením k pobytu v České republice a rodným číslem přiděleným příslušným orgánem České republiky.

Každý účastník může mít rovněž uzavřeno několik smluv najednou. V takovém případě je však omezena státní podpora do výše 3000 Kč. Aktuálně můžete vybírat z pěti staveních spořitelen – Českomoravská stavební spořitelna, Modrá pyramida, Raiffeisen stavební spořitelna, Stavební spořitelna České spořitelny a Wüstenrot stavební spořitelna.

Ukončení spoření

Předčasné ukončení smlouvy o stavebním spoření je možné. Bohužel však přijdete o celou výši státní podpory. Navíc ještě budete muset zaplatit poplatek za předčasné ukončení.

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo osobně na naší pobočce. Rádi vám pomůžeme vybrat nejvýhodnější produkt.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva