Po - Pá: 8.00 - 20.00
info@extrafin.cz
724 435 407

Hypoteční úvěry

Plánujete-li koupi nemovitosti, tak právě teď je na to ten správný čas. Nízké úrokové sazby hypoték jsou totiž více než lákavé. V případě, že vaše úspory nejsou dostatečně veliké, pak je hypoteční úvěr ideálním způsobem, jak získat finanční prostředky na koupi nemovitosti

Hypotéky nejen pro bohaté

Ačkoliv dříve bylo slovo hypotéka skloňováno pouze v řadách bohatší populace, dnes jsou hypotéky mnohem dostupnějším produktem. Kombinace nižších úrokových sazeb a prodloužení doby půjčky jde ruku v ruce s nižší měsíční splátkou, kterou si může dovolit již mnohem více domácností. Hypotéka rovněž nemusí být použita pouze na koupi nemovitosti, ale i výstavbu, rekonstrukci, modernizaci či údržbu nemovitosti, a dále na vypořádání dědictví nebo společného jmění manželů.

Typy hypotečních úvěrů

Hypoteční úvěr, který patří k vůbec nejstarším druhům bankovních úvěrů, je takový úvěr, který je podmíněn zástavním právem k nemovitosti. V současné době existují dva základní typy hypotečních úvěrů – účelový a neúčelový. Účelový hypoteční úvěr je striktně vázaný na investici do nemovitosti, zatímco neúčelová neboli americká hypotéka nemá žádná omezení. Klient ji tak může použít téměř na cokoli, vyjma investování peněz do podnikání. Navíc je mnohdy výhodnější oproti spotřebitelským úvěrům. Neúčelové hypotéky jsou však zpravidla méně výhodné oproti účelovým.

Dalším oblíbeným typem hypotéky je hypotéka bez dokládání příjmů či hypotéka s neúčelovou částí, kdy je část peněz spojena s investicí do nemovitosti a část je využita “neúčelově” – například na koupi nábytku.

Široká nabídka

V dnešní době najdeme na trhu řadu hypotečních úvěrů, které se liší v mnoha ohledech, jako je například jejich výše, doba splácení, délka fixace či možnost předčasného splácení. Vyznat se v tak široké škále produktů je mnohdy oříšek, a proto se neváhejte obrátit na HypoxFIN. Tým odborníků vám pomůže najít ideální řešení přímo pro vás a vy si tak nemusíte dělat starosti s tím, zda jste se rozhodli správně.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva